logo

Godziny otwarcia

Zajęcia grupowe prowadzimy rano i popołudniu, tylko w tym czasie spotkacie się z Natalią, Julią lub Anią w recepcji klubu. W ciągu dnia wejście tylko przez recepcję automatyczną na treningi indywidualne.

PN - PT:

8.00-11.00 & 16.00-21.00

SOB - ND:

9:00 - 13:00

Nasza galeria
Góra
RozluŚnienie - jin joga & joga nidra

RozluŚnienie – jin joga & joga nidra

UWAGA! Zmiana daty 📅 Ta edycja RozluŚnienia zostaje przeniesiona na 12 marca.
Chyba każdej i każdemu z nas zdarzyło się mieć poczucie, że ma za dużo na głowie. Codzienne obowiązki, niespodziewane sprawy wpadające znienacka, a do tego jeszcze noworoczne postanowienia, których próbujemy się trzymać… 🫡😪  Wszystko to sprawia, że możemy czuć przytłoczenie i nadmierne napięcie. Dlatego jako temat przewodni lutowego warsztatu proponujemy: puść głowę! 🙇‍♀️
W planie:
❄ joga yin — kojąca praktyka rozpuszczania głębokich napięć w ciele, ze szczególną uważnością na puszczanie głowy
❄ automasaż powięziowy na piłeczkach — masaż rozluźniający konkretne punkty napięcia (punkty spustowe) w ciele
❄ joga nidra — relaksująca praktyka psychicznego snu
👉 Celem warsztatu jest rozluźnienie głębokich napięć w ciele i odnalezienie odprężenia na poziomie ciała, emocji i umysłu.
👉 Rozpuszczenie głębokich napięć, często wynikających ze stresu, prowadzi nie tylko do stanu relaksu, ale też sprawia, że człowiek uzyskuje większy dostęp do swojej żywotności, energii.
👉 Zapraszamy wszystkich, którym przyda się rozluźnienie w dużej, terapeutycznej dawce, tak by łatwiej – i przyjemniej – było przetrwać zimowe dni.
INFO ORGANIZACYJNE
Zajęcia odbywają się w przestronnej, komfortowej sali w centrum Krakowa.
📅 KIEDY: 12.03, niedziela, godz. 16.00 – 19.00
🗺 GDZIE: FITNESS MŁYN, ul. Dolnych Młynów 5, Kraków, Poland
💳 INWESTYCJA: 180 zł
(do 26 lutego: cena EARLY BIRDS: 150 zł)
💌 ZAPISY: [email protected]
W ramach rezerwacji miejsca obowiązuje wpłata zaliczki (50 zł)
na konto:
Natalia Bobrowska Projekt Ciałość
66 1240 4575 1111 0011 1741 3460
z dopiskiem: „warsztat Rozluśnienie luty”
Liczba miejsc ograniczona.
Więcej o metodach:
🪶POWIĘZIOWA JOGA JIN to połączenie zestawu asan (pozycji) z praktyką automasażu powięziowego na piłeczkach stworzone w celu uwalniania głębokich napięć z ciała. Powięź to tkanka, która odpowiada m.in za postawę ciała, stabilność, elastyczność oraz zakres ruchu. W powięzi zapisuje się nasza historia: przebyte urazy, stres, siedzący tryb życia sprawiają, że powięź wysycha, traci elastyczność, jej włókna sklejają się ze sobą, przyklejają do mięśni i powodują usztywnienie ciała.
Celem jin jogi jest rozpuszczenie tych napięć, nawilżenie powięzi i odzyskanie swobody ruchu. Yin joga to statyczna praktyka, w każdej pozycji spędzamy po parę minut (3-7 minut). Żeby dostosować praktykę do indywidualnych potrzeb i osiągnąć rozluźnienie mięśni, które niezbędne jest, by dotrzeć do głębszych warstw powięzi, ćwiczymy z wykorzystaniem pomocy (wałki, klocki, koce).
KORZYŚCI Z PRAKTYKOWANIA JIN JOGI:
rozluźnienie napięć mięśniowo-powięziowych
🪶 zwiększenie mobilności, zakresu ruchu
🪶 większa elastyczność, lekkość w ciele
🪶 redukcja stresu i napięcia psychosomatycznego
🪶 uważność i spokój wewnętrzny
🪶 przyjemność z bycia w ciele
WIĘCEJ O JODZE JIN: jinjoga.pl
🪶 JOGA NIDRA jest nazywana jogą psychicznego snu, podczas którego ciało znajduje się w bezruchu, a umysł pozostaje świadomy. Jest czymś więcej niż tylko techniką relaksacyjną – można ją porównać do wewnętrznej podróży polegającej na obserwacji i doświadczaniu wszystkiego, co w danej chwili pojawia się w ciele, umyśle oraz emocjach. Praktykowana regularnie wspiera proces integracji, przywraca równowagę, a poprzez umożliwienie kontaktu z podświadomością pozwala na uwolnienie niesłużących nam nawyków i wzorców zachowań. Jest to metoda, która uruchamia proces głębokiej introspekcji i pasywnej uważności oraz prowadzi do wyciszenia i pełniejszego poznania siebie.
KORZYŚCI Z PRAKTYKOWANIA JOGI NIDRY:
🪶 głęboka relaksacja i trwałe rozluźnienie
🪶 regeneracja na poziomie komórkowym
🪶 odbudowa zdrowia i siły wewnętrznej
🪶 wzmocnienie systemu odpornościowego
🪶 wyciszenie, uspokojenie umysłu
🪶 obniżenie poziomu stresu i napięcia
🪶 remedium na bezsenność i chroniczne zmęczenie.
Prowadzące
Natalia Bobrowska – nauczycielka powięziowej jogi jin (@Krakowskieyin), psychoterapeutka pracująca metodą psychoterapii przez ciało Core Energetics (w procesie certyfikacji), doświadczona facylitatorka pracy z oddechem, współtwórczyni Projektu Ciałość (@ProjektCiałość).
Anna Bobela – nauczycielka hatha jogi, medytacji i jogi nidry oraz konsultantka ajurwedy. Obecnie w trakcie szkolenia z Terapii jogą i anatomii powięzi. Prowadzi poświęconą ajurwedzie i jodze stronę @powoli.joga i ajurweda.
Podziel się