UWAGA! Zmiana daty
Ta edycja RozluŚnienia zostaje przeniesiona na 12 marca.
Chyba każdej i każdemu z nas zdarzyło się mieć poczucie, że ma za dużo na głowie. Codzienne obowiązki, niespodziewane sprawy wpadające znienacka, a do tego jeszcze noworoczne postanowienia, których próbujemy się trzymać…
Wszystko to sprawia, że możemy czuć przytłoczenie i nadmierne napięcie. Dlatego jako temat przewodni lutowego warsztatu proponujemy: puść głowę!
W planie:
joga yin — kojąca praktyka rozpuszczania głębokich napięć w ciele, ze szczególną uważnością na puszczanie głowy
automasaż powięziowy na piłeczkach — masaż rozluźniający konkretne punkty napięcia (punkty spustowe) w ciele
joga nidra — relaksująca praktyka psychicznego snu
Celem warsztatu jest rozluźnienie głębokich napięć w ciele i odnalezienie odprężenia na poziomie ciała, emocji i umysłu.
Rozpuszczenie głębokich napięć, często wynikających ze stresu, prowadzi nie tylko do stanu relaksu, ale też sprawia, że człowiek uzyskuje większy dostęp do swojej żywotności, energii.
Zapraszamy wszystkich, którym przyda się rozluźnienie w dużej, terapeutycznej dawce, tak by łatwiej – i przyjemniej – było przetrwać zimowe dni.
INFO ORGANIZACYJNE
Zajęcia odbywają się w przestronnej, komfortowej sali w centrum Krakowa.
KIEDY: 12.03, niedziela, godz. 16.00 – 19.00
GDZIE: FITNESS MŁYN, ul. Dolnych Młynów 5, Kraków, Poland
INWESTYCJA: 180 zł
(do 26 lutego: cena EARLY BIRDS: 150 zł)
ZAPISY:
[email protected]
W ramach rezerwacji miejsca obowiązuje wpłata zaliczki (50 zł)
na konto:
Natalia Bobrowska Projekt Ciałość
66 1240 4575 1111 0011 1741 3460
z dopiskiem: „warsztat Rozluśnienie luty”
Liczba miejsc ograniczona.
Więcej o metodach:
POWIĘZIOWA JOGA JIN to połączenie zestawu asan (pozycji) z praktyką automasażu powięziowego na piłeczkach stworzone w celu uwalniania głębokich napięć z ciała. Powięź to tkanka, która odpowiada m.in za postawę ciała, stabilność, elastyczność oraz zakres ruchu. W powięzi zapisuje się nasza historia: przebyte urazy, stres, siedzący tryb życia sprawiają, że powięź wysycha, traci elastyczność, jej włókna sklejają się ze sobą, przyklejają do mięśni i powodują usztywnienie ciała.
Celem jin jogi jest rozpuszczenie tych napięć, nawilżenie powięzi i odzyskanie swobody ruchu. Yin joga to statyczna praktyka, w każdej pozycji spędzamy po parę minut (3-7 minut). Żeby dostosować praktykę do indywidualnych potrzeb i osiągnąć rozluźnienie mięśni, które niezbędne jest, by dotrzeć do głębszych warstw powięzi, ćwiczymy z wykorzystaniem pomocy (wałki, klocki, koce).
KORZYŚCI Z PRAKTYKOWANIA JIN JOGI:
rozluźnienie napięć mięśniowo-powięziowych
zwiększenie mobilności, zakresu ruchu
większa elastyczność, lekkość w ciele
redukcja stresu i napięcia psychosomatycznego
uważność i spokój wewnętrzny
przyjemność z bycia w ciele
WIĘCEJ O JODZE JIN: jinjoga.pl
JOGA NIDRA jest nazywana jogą psychicznego snu, podczas którego ciało znajduje się w bezruchu, a umysł pozostaje świadomy. Jest czymś więcej niż tylko techniką relaksacyjną – można ją porównać do wewnętrznej podróży polegającej na obserwacji i doświadczaniu wszystkiego, co w danej chwili pojawia się w ciele, umyśle oraz emocjach. Praktykowana regularnie wspiera proces integracji, przywraca równowagę, a poprzez umożliwienie kontaktu z podświadomością pozwala na uwolnienie niesłużących nam nawyków i wzorców zachowań. Jest to metoda, która uruchamia proces głębokiej introspekcji i pasywnej uważności oraz prowadzi do wyciszenia i pełniejszego poznania siebie.
KORZYŚCI Z PRAKTYKOWANIA JOGI NIDRY:
głęboka relaksacja i trwałe rozluźnienie
regeneracja na poziomie komórkowym
odbudowa zdrowia i siły wewnętrznej
wzmocnienie systemu odpornościowego
wyciszenie, uspokojenie umysłu
obniżenie poziomu stresu i napięcia
remedium na bezsenność i chroniczne zmęczenie.
Prowadzące
Natalia Bobrowska – nauczycielka powięziowej jogi jin (@Krakowskieyin), psychoterapeutka pracująca metodą psychoterapii przez ciało Core Energetics (w procesie certyfikacji), doświadczona facylitatorka pracy z oddechem, współtwórczyni Projektu Ciałość (@ProjektCiałość).
Anna Bobela – nauczycielka hatha jogi, medytacji i jogi nidry oraz konsultantka ajurwedy. Obecnie w trakcie szkolenia z Terapii jogą i anatomii powięzi. Prowadzi poświęconą ajurwedzie i jodze stronę @powoli.joga i ajurweda.