Kurs Mindfulness
8 tygodniowy kurs Mindfulness oparty o metodologię Breathworks /Oddycham http://www.breathworks-indfulness.org.uk/akceptacja,życzliwość, spokój

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób w których życiu obecny jest stres, oraz związany z nim niepokój, napięcie, przeciążenie.

Najczęściej doświadczamy go w pracy, w relacjach z bliskimi, może być związany ze stratą albo z inną sytuacją kiedy życie wymyka nam się spod kontroli. Towarzyszy nam niewielkie, ale stałe napięcie, którego nie jesteśmy do końca świadomi, a jego niekorzystne efekty dają znać o sobie dopiero po latach.
Może też tak być, że ilość problemów przed którymi stajemy jest na tyle duża, że bez pomocy z zewnątrz ciężko nam funkcjonować.

Na kursie oferujemy strategie pomagające radzić sobie zarówno z istniejącymi już symptomami stresu jak i codziennie bombardującymi nas na nowo bodźcami. Uczymy jak świadomie żyć pełnym, spokojnym życiem w dzisiejszym szybkim i pełnym zmian świecie.

Czym jest mindfulness?

Mindfulness posiada dwa aspekty. Jest umiejętnością bycia obecnym z tym wszystkim, czego doświadczamy: emocjami, myślami, sygnałami z ciała i naszego otoczenia, oraz wszystkim, co się nam przytrafia.Taka umiejętność pozwala nam obiektywnie oceniać sytuację i reagować w adekwatny do niej sposób. Jest także umiejętnością łagodnej, ciepłej, życzliwej akceptacji każdego momentu naszego życia, naszego otoczenia i naszych relacji z ludźmi. 

Poprzez rozwijanie mindfulness uczymy się rozwijać otwartość na sytuacje, w których się znajdujemy. Doświadczenia przestają nas przytłaczać, zauważamy że mamy większy dystans do życiowych wzlotów i upadków. 
W czasie kursu poznajemy narzędzia, które pomagają nam rozwijać oba aspekty mindfulness. Są to zarówno formalne praktyki medytacji, które pozwalają nam wyrobić w sobie nawyk bycia obecnym, oraz oraz ćwiczenia, które podtrzymują naszą uważność w codziennym życiu. 


Jak wygląda kurs?

Kurs ma charakter warsztatów, uczymy się praktyki mindfulness oraz jak ją wykorzystywać w codziennym życiu. Kurs trwa osiem tygodni, każde spotkanie trwa 2,5 godziny. Każdy tydzień ma swój temat i związane z nim ćwiczenia. W czasie trwania kursu zachęcamy do kontaktu z nami i zadawania pytań, zarówno na zajęciach jak i poza nimi. W trakcie kursie rozdajemy materiały podsumowujące zajęcia, oraz płyty z prowadzonymi praktykami. Każdy uczestnik dostaje też woreczek rozluźniający mięśnie w okół oczu, pomagający w codziennej relaksacji. Bardzo ważną częścią kursu jest samodzielna praktyka w domu, która pozwala nam wprowadzić to, czego uczymy się na kursie w codzienny nawyk. Przed zapisaniem się na kurs prosimy uczestników o zastanowienie się, czy będą w stanie poświęcić około 30 - 45 minut dziennie na tą praktykę.

Korzyści płynące z kursu i praktyki Mindfulness

• śpimy lepiej
• łatwiej jest nam się skoncentrować
• lepiej się czujemy
• zmniejszony poziom stresu i napięcia
• mamy łatwiejsze i prawdziwsze kontakty z ludźmi
• mamy lepszą pamięć i umiejętność podejmowania decyzji

Aby zapisać się na kurs prosimy o wypełnienie formularza, który znajduję się pod tym adresem: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfDws1qsNyWDjscNFOD5h0ZP4rM4MpsaqjqIbVPxTmdtvBGfg/viewform

Zapisy i pytania prosimy kierować na maila: info@oddycham.pl
lub telefonicznie: Dawid 790743842, Maciek 728592621

Liczba miejsc jest ograniczona i o zapisie decyduje przesłanie formularza rejestracyjnego oraz wpłata zaliczki 200 zł.
Bezzwrotna zaliczka - 200 PLN jest równoznaczna z rezerwacją miejsca.

Terminy zajęć:
zajęcia odbywają się w Środy, w godzinach 18:30 - 21:00
1. 15 Luty 2017
2. 22 Luty 2017
3. 1 Marzec 2017
4. 8 Marzec 2017
5. 15 Marzec 2017
6. 22 Marzec 2017
7. 29 Marzec 2017
8. 5 Kwiecień 2017

Miejsce zajęć: Pracownia fundacji Unicorn ul. Kopernika 19E Kraków


Cena: 999zł (813zł netto) 
(w wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zniżek, w tej sprawie prosimy o kontakt)

Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na raty. Więcej informacji.
www.oddycham.pl 

kontakt i zapisy:
info@oddycham.pl

telefon: 
Dawid 790743842 
Maciek 728592621