FITNESS TWARZY
Warztaty prowadzi Katarzyna Sporysz
2 godz warsztat - koszt 50 zł
zapisy w recepcji klubu
 
DLA KOGO FITNESS TWARZY?
 
                                            
1. Dla osób, które w naturalny  sposób chcą zatrzymać młodą i jędrną skórę twarzy.
2. Dla osób, które bezinwazyjnie chcą pozbyć się zmarszczek.
3. Dla osób, które się odchudzają, aby podtrzymać dobrą kondycję skóry.
4. Dla osób, które swój wizerunek wykorzystują do pracy.
5. Dla osób, które preferują ekologiczny styl życia i zdrową pielęgnację.
6. Dla osób aktywnych, które wiele czynności wykonują w tzw. między czasie ( znamy panie, które malują się w aucie w drodze do pracyJ. W tym samym aucie można ćwiczyć mięśnie twarzyJ).
7. Dla osób, które nie stać na zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej a chcą zachować młodość.
8. Dla osób, które nie mają czasu dotrzeć do gabinetu kosmetycznego.
9. Dla wszystkich bez względu na płeć.
10. Dla osób przebywających z zamkniętych, klimatyzowanych pomieszczeniach. Przebywających wiele godzin przed komputer
 
 
DLACZEGO TAK WAŻNE SĄ ĆWICZENIA MIĘŚNI TWARZY?
 
•       Czy wiesz, że nasze mięśnie twarzy są jedynymi mięśniami naszego ciała, które przyczepione są bezpośrednio do  skóry i innych mięśni? Wszędzie indziej mięśnie przyczepione są do kości.
 
•       Kiedy skóra zaczyna wiotczeć, tracić jędrność, krokiem który wykonujemy najczęściej aby sobie pomóc to zakup  kremów przeciwstarzeniowych. Zgodzisz się ze mną?
 
•       Czy wiesz, że dostarczenie substancji uaktywniających kolagen i elastynę w skórze to nie wszystko?
 
•       Czy wiesz, że kiedy skóra traci jędrność i opada, co za tym idzie pojawiają się na niej zmarszczki to nie tylko efekt  utraty kolagenu i elastyny oraz kwasu hialuronowego? To również a może przede wszystkim zmiany zachodzące w  strukturze mięśni. Z wiekiem kształt naszej twarzy się zmienia, linia żuchwy jest zniekształcona, opadają kąciki ust oraz  kąciki oczu, robią się tzw. chomiczki na policzkach. Powieki stają się ciężkie i naciągnięte. Te procesy pociągają za sobą  również pojawienie się zmarszczek: mimicznych wokół oczu, poprzecznych bruzd nad górną wargą, zmarszczka  nosowo-wargowa, na czole lwia zmarszczka oraz zmarszczki poprzeczne. Nasze mięśnie twarzy raz naciągnięte lub  spięte, muszą same powrócić do pierwotnego stanu. Nie mają pomocnika, tak jak w przypadku mięśni na ciele.
 
•       Czy wiesz, że z wiekiem nasze mięśnie tracą swoją masę i są słabsze? To właśnie jest głównym powodem zmian  widocznych na naszej twarzy.
 
•       Czy wiesz, że botoks to doskonały paralizator mięśnia? Jak myślisz, co dzieje się z mięśniem, który przez pół roku  jest nie aktywny? Powiem Ci -wiotczeje, jest słabszy niż przed wstrzyknięciem, dlatego botoks należy powtarzać co 6  miesięcy i dlatego jest to kółko zamknięte, bo kiedy przestaje działać, Ty widzisz ogromne różnice i zmiany w  strukturach  twarzy. Dlatego prawdopodobnie sięgniesz po kolejny botoks lub zdecydujesz się na operację  plastyczną.  Czy będziesz młodsza? NIE! Będziesz zrobiona!
 
•       Czy wiesz, że tam gdzie stykają się mięśnie np. bruzda nosowo-wargowa , medycyna estetyczna poleca wypełniacze,  a na opadające policzka sylikony? To może jest jakaś alternatywa dla niecierpliwych , mało zmotywowanych lub  nieuważnych na siebie( w wieku między 20-40 lat) osób. Piszę osób ponieważ coraz częściej dorównują nam w tych  eksperymentach mężczyźni. Wypełniacz to zawsze jest ciało obce. I ponownie zadam Ci pytanie: czy będziesz młodsza,  promienna? NIE!!! Będziesz zrobiona!!! To naprawdę widać. Sama/sam wiesz, że wiąże się to czasem z komplikacjami,  których nie przewidzisz, podejmując decyzję o ingerencji wypełniacza, czy skalpela.
        
 To powody dla których chcę pomóc Ci w naturalny sposób zachować kondycję mięśni twarzy, szyi i dekoltu, jędrność  skóry i promienny młody wygląd.