GYMSTICK
CHARAKTERYSTYKA ZAJĘĆ "GYMSTICK™ MUSCLE"
Specyfikacja przyboru Gymstick™ narodził się w Finlandii w firmie" Gymstick International OY" zajmującej się produkcją sprzętu sportowego oraz ogólną edukacją na temat kultury fizycznej.
Przybór ten składa się z 3 komponentów: 1. Drążek wykonany z włókna szklanego o dł. 130cm - imitujący sztangę na siłowni. 2. Uchwyt piankowy na środku drążka o dł. 70cm. 3. Dwie gumy oporowe (tzw. tubbingi) o dł. 75cm każda, zakooczone specjalnymi pętlami - przymocowane na koocach drążka.

Poprzez współdziałanie ze sobą możliwe jest wykonywanie na nim różnorakich dwiczeo o zróżnicowanym stopniu trudności.
Opór uzależniony jest od następujących czynników:
 Koloru drążka - dopasowywanego przez instruktora i wybranego spośród 5 możliwych opcji (od najłatwiejszego zielonego poprzez niebieski, czarny srebrny, po najtrudniejszy złoty) imitujących ciężar od 1 do 10,15,20,25 lub 33kg.
 Owinięcia gumy wokół drążka - zwiększającego opór dwiczenia tym mocniej im więcej razy nawinięty jest tubbing, dzięki czemu klient sam decyduje o stopniu intensywności w jakim chce dwiczyd.
 Stopnia trudności danego dwiczenia - dopasowanego do wieku i poziomu sprawności klienta Dla kogo? Gymstick™ jest przede wszystkim świetnym pomysłem na zajęcia ruchowe w grupie.
Dzięki swojej prostocie i wszechstronności zastosowania, umożliwia jednoczesne przebywanie na tej samej sali: zarówno szesnasto- jak i sześddziesięciolatka, czynnego sportowca wraz z pracownikiem biurowym oraz kobiet z mężczyznami.
Cecha ta czyni zajęcia uniwersalnymi, dobrze wpływającymi na komfort psychiczny klientów.
Rodzaj wykonywanych dwiczeo Trening z drążkiem Gymstick™ jest treningiem typowo funkcjonalnym, dalekim od siłowego.

Ćwiczenia opierają się na następujących założeniach:
 Rozwój siły mięśniowej  Zwiększenie wytrzymałości
 Poprawa równowagi , mobilności i koordynacji
 Pobudzenie do pracy układu krwionośnego i kostno-stawowego
 Spalanie bardzo dużej ilości kalorii
 Kształtowanie mięśni i całej sylwetki

Struktura zajęć
Pełny trening trwa 60min., w ramach których, do odpowiednio spreparowanej muzyki, mieszczą się następujące elementy:
1. Rozgrzewka z drążkiem - mająca na celu: podniesienie temperatury ciała, przygotowanie poszczególnych układów anatomicznych do części zasadniczej oraz oswojenie się z przyborem.
2. Częśd zasadnicza - składająca się z tzw. sekwencji trio (3 następujących po sobie dwiczeo od najłatwiejszego do najtrudniejszego, z przerwą między każdym z nich), wykonywanych symetrycznie ( równocennie dla każdej strony ciała), z przerwami na zmianę pozycji wyjściowej, bądź ewentualny odpoczynek przed ponownym powtórzeniem dwiczeo.
3. Stretching z drążkiem - dwiczenia oddechowe oraz rozciągające mięśnie, mające na celu uspokojenie tętna, a także zapobieganie odkładaniu się w organizmie szkodliwych produktów przemiany materii, m.in. kwasu mlekowego w mięśniach.
Dodatkowe zalety ćwiczeń z Gymstick™
 Lekkośd i poręcznośd  Łatwośd użycia
 Prostota powtarzanych ruchów i dwiczeo
 Poprawa samopoczucia klienta na skutek świadomości pracy nad własnym ciałem